mobile menu toggle Pradžia
lt
en de

Pristatyti kartu su nacionaliniu parku "Kurškaja Kosa" įgyvendinto projekto rezultatai

Pristatyti kartu su nacionaliniu parku "Kurškaja Kosa" įgyvendinto projekto rezultatai

Penktadienį, liepos 9-ąją, įvyko baigiamoji projekto LT-RU-1-002 „Kuršių nerija: kova su gaisrais“ konferencija, kurioje pristatyti pasiekti rezultatai bei pasidalinta patirtimi. Projekte jėgas saugant Kuršių nerijos kraštovaizdį apjungė Neringa ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje esantis nacionalinis parkas „Kuršskaja kosa“. Į UNESCO pasaulio paveldą įrašyta Kuršių nerija – dviejų valstybių, Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos, teritorijoje esantis išskirtinis žmogaus ir gamtos kūrinys, kuriam nuolatinį pavojų kelią gamtos stichijos bei gaisrai.

Konferencijos dalyvius pasveikinęs Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis palinkėjo sklandaus bei saugaus darbo ir daugiau panašių projektų, kurie skatintų bendradarbiavimą, padėtų efektyviau pasiruošti nenumatytoms situacijoms bei vykdyti prevencines veiklas, suteiktų reikalingų priemonių, kurios labai svarbios, kad unikalus Kuršių nerijos kraštovaizdis būtų išsaugotas. Pasibaigus konferencijai, Neringos klebonas Rimvydas Adomavičius pašventino Juodkrantės bei Nidos ugniagesių gaisrinius automobilius.

Konferencijoje be projekto partnerių, taip pat dalyvavo ir Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio, priešgaisrinės apsaugos, ugniagesių savanorių,  Neringos savivaldybės bei Neringos savivaldybės ugniagesių savanorių draugijos atstovai. Kadangi Lietuvos ir Rusijos siena vis dar uždaryta dėl COVID-19 ligos pandemijos, konferencija vyko nuotoliniu būdu.

Biudžetinė įstaiga „Paslaugos Neringai“ bei Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje esantis nacionalinis parkas „Kuršskaja kosa“ įgyvendindami projektą „Kuršių nerija: kova su gaisrais“ atnaujino materialinę bazę, organizavo mokymus ir pratybas, įgyvendino prevencines priemones – pastatė įspėjamuosius saugos ženklus apie gaisrus su pagrindinėmis gaisrų prevencijos rekomendacijomis, išleido informacines brošiūras. Bendras projekto biudžetas –  411 130,98 EUR, iš jų –  370 017, 88 EUR finansuojama iš 2014 – 2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšų.

Glaudus bendradarbiavimas tarp projekte dalyvaujančių institucijų padės greičiau reaguoti į gaisrus Kuršių nerijoje, vykdyti gaisrų prevencijos veiklas. Galimybę efektyviau gesinti gaisrus suteiks projekto metu įsigyta moderni technika. Biudžetinė įstaiga „Paslaugos Neringai“  įsigijo vidutinės klasės gaisrinį automobilį Juodkrantės ugniagesių komandai. Tad Juodkrantės ugniagesiai į pagalbą skubės nauju moderniu gaisriniu automobiliu su IVECO važiuokle, kuris  padidinto pravažumo, kompiuteriu valdomu siurbliu (CAN sistema), su LED apšvietimu, elektrine automobiline gerve, cisternos antstatas bus pagamintas iš korozijai atsparių medžiagų. Naujasis ugniagesių automobilis yra ne tik patikimesnis gaisrų gesinimo ir gelbėjimo operacijose,  bet ir ekonomiškesnis – naudoja mažiau kuro bei  mažiau taršus. Taip pat bus taupomos lėšos, kurios šiuo metu išleidžiamos senųjų automobilių remonto darbams. Projekto metu taip pat įsigytos asmens apsaugos priemonės Juodkrantės ugniagesiams (šalmai ir apsauginiai rūbai, suspausto oro kvėpavimo aparatai bei kompresorius jų pildymui), įrangą (gaisriniai švirkštai ir žarnos, diskiniai ir grandininiai pjūklai, purkštuvas, radijo ryšio stotelė (terminalas), vaizdo registratoriai bei automobilinė navigacija)  efektyvesniam ir operatyvesniam gaisrų gesinimui bei gelbėjimo darbų vykdymui.

Detalesnę informaciją apie įgyvendinamą projektą teikia Vilma Kavaliova, projekto koordinatorė
(el. p. vilma.kavaliova@neringa.lt, tel. 8 615 89589).

Ši informacija parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik Biudžetinė įstaiga „Paslaugos Neringai“ ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.